stomatolog
dentysta
NFZLeczenie zębów w prywatnym gabinecie nie musi być drogie. Jeśli placówka (taka jak Dentika z Lublina) posiada kontrakt z NFZ, wówczas za podstawowe świadczenia pacjent nie zapłaci ani złotówki. Skoro więc regularnie odprowadzasz składki w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, możesz skorzystać z nieodpłatnej opieki i leczyć zęby za darmo.

Leczenie stomatologiczne gwarantowane i finansowane przez NFZ raczej nie wystarczy na pokrycie wszystkich potrzeb pacjenta i zapewnienie doskonałego stanu zębów. Niemniej dobrze jest mieć świadomość, że można z niego skorzystać, a tym samym zapłacić mniej.

Dentysta, który posiada kontrakt z NFZ (np. z gabinetu Dentika w Lublinie), przyjmuje bez skierowania. Co więcej, w przypadku leczenia stomatologicznego pacjent nie podlega rejonizacji, więc do specjalisty może zgłosić się, nawet jeśli mieszka na drugim krańcu miasta (albo kraju!).

Chociaż lista bezpłatnych świadczeń jest mocno zawężona, to jednak dobrze wiedzieć, że w zakresie ubezpieczenia można wykonać przegląd, usunąć złogi nazębne czy wyleczyć próchnicę, ale tylko z wypełnieniem amalgamatowym (ciemnym). Plomby z kompozytów światłoutwardzalnych (jasne, dopasowane do koloru zębów) NFZ refunduje jedynie w tzw. strefie estetycznej (czyli od trójki do trójki, tj. 12 przednich zębów). Podobnie jest z leczeniem kanałowym (do darmowego leczenia endodontycznego wszystkich zębów mają prawo wyłącznie kobiety w ciąży i w czasie połogu). Wszystkie zabiegi realizowane w ramach NFZ można wykonywać w znieczuleniu miejscowym, które również jest bezpłatne.

Dentysta na NFZ Lublin

Większości osób leczenie zębów w prywatnym gabinecie kojarzy się z wysokimi kosztami i wydaje się wręcz nieosiągalne. Jednakże wcale takie nie musi być. Odprowadzając comiesięczne składki w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, można liczyć na leczenie w ramach NFZ. Masz dość stania w kolejkach w przychodniach i czekania na wizytę? Szukasz profesjonalnego i skutecznego dentysty NFZ Lublin? Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Stomatolog na NFZ Lublin

Dentika to prywatny lubelski gabinet stomatologiczny, który ma podpisaną umowę z NFZ i oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne pacjentom w każdym możliwym wieku, bez względu na ich możliwości zarobkowe. W Dentika zatrudniamy doświadczonych lekarzy specjalistów z różnych dziedzin stomatologii, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej skomplikowany przypadek może zostać u nas wyleczony. Dla nas każdy pacjent jest ważny, dlatego dostosowaliśmy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego. Stale bierzemy udział w licznych szkoleniach zawodowych, co pozwala nam zagwarantować wysoką jakość usług, a także zastosować nowoczesne sprzęty, materiały i technologie. Stomatologia to dla nas nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja, którą w spełnieniu realizujemy. Wszystkie czynności wykonujemy z ogromnym zaangażowaniem. Zapraszamy do korzystania z usług Dentysty NFZ Lublin w naszym gabinecie.

Stomatolog NFZ Dentika Lublin oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne pacjentom w każdym wieku, bez względu na ich możliwości finansowe. W naszej placówce stomatologicznej zatrudniani są doświadczeni lekarze specjaliści z różnych dziedzin stomatologii, co pozwala dobrze dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta, a także konsultować między sobą ciężkie przypadki. Dzięki regularnym szkoleniom zawodowym naszych specjalistów, pacjenci mogą liczyć na najwyższą jakość usług wraz z zastosowaniem nowoczesnych sprzętów, materiałów i technologii. Dentika to nowoczesne i dobrze wyposażone gabinety stomatologiczne, które pełnią niezwykle istotną funkcję w całym procesie leczenia, począwszy od rozpoznania problemu i postawienia diagnozy, skończywszy na całkowitym wyleczeniu zęba. Dla nas najważniejszy jest pacjent, jego zdrowie, komfort psychiczny i fizyczny, dlatego dokładamy wszelkich starań, by czuł się u nas bezpiecznie i komfortowo. Stomatologia to nie tylko nasz zawód, ale również pasja, dlatego do wszystkich czynności podchodzimy z wielkim zaangażowaniem, a do pacjenta z empatią. Dzięki podpisanej umowie z NFZ możesz mieć gwarancję leczenia bez skierowania i dodatkowych opłat, które miałyby miejsce w przypadku leczenia prywatnego. Zapraszamy do korzystania z usług stomatologicznych w naszym gabinecie w Lublinie!